Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik i tłusta skóra - co robić?

Witam, mam 18 lat. Od 1,5 roku mam trądzik na całej twarzy. Krosty pojawiają mi się pojedynczo głównie na policzkach. Mam chyba bardzo tłustą skórę, gdyż jestem często zmuszony do mycia jej 3-4 razy na dobę. Używam żelu przeznaczonego do pielęgnacji cery trądzikowej. Skore nawilżam miejscowo gdzie jest wysuszona kremem, zauważyłem że wypryski występują głownie w okresie zimowym, w lecie raczej są bardziej sporadyczne, lecz teraz są dokuczliwe. Proszę o pomoc

MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam serdecznie.

Prawidłowa i systematyczna pielęgnacja cery ze skłonnością do trądziku jest bardzo ważna.
Należy w tym celu stosować kosmetyki przeznaczone do tego typu cery.
Jeżeli chodzi o mycie twarzy to nie należy tego wykonywane częściej niż dwa razy dziennie - w innym przypadku może dojść do nadmiernego wydzielania sebum.

Polecam artykuły na temat prawidłowej pielęgnacji zamieszczone na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa

Jeżeli mimo prawidłowej pielęgnacji nie będzie poprawy, warto wziąć pod uwagę wizytę u dermatologa. Lekarz po zbadaniu dobierze odpowiednią terapię.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy