Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić żeby szybko schodziły pryszcze oraz trądzik?

Mam od soboty pryszcza i wstydzę się pokazywać przed chłopakami. Co mogę zrobić żeby one się nie pokazywały albo żeby szybko schodziły. Boje się że potem będą się ze mnie śmiać że mam pryszcza....

ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Witam serdecznie.

W przypadku cery ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery. Konieczna jest systematyczność oraz odpowiedni dobór kosmetyków. Dobór stosowanych preparatów jest indywidualny.
Więcej na temat prawidłowej pielęgnacji cery znajdzie Pani między innymi w załączonym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Na powstawanie zmian skórnych wpływa ma wiele czynników, niektóre jak na przykład dieta są modyfikowalne, to znaczy że można je zmienić - na przykład dieta- http://portal.abczdrowie.pl/jak-dieta-wplywa-na-cere.

Jeżeli mimo prawidłowo prowadzonej pielęgnacji zmiany będą się pojawiały, mozna skorzystać z pomocy lekarza dermatologa.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy