Trądzik grudkowy - przyczyny i leczenie

Witam, mam 20 lat i już bardzo długo walczę z trądzikiem. Na mojej skórze wszędzie są grudki, z którymi wcale nie można sobie poradzić. Czy trądzik grudkowy mogą powodować problemy z hormonami? Zaznaczam, że próbowałam już wszystkiego - począwszy od drogich leków i kosmetyków.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam serdecznie.

Przyczyny powstawania zmian trądzikowych nie są do końca jasne. Najprawdopodobniej są one związane właśnie ze zmianami hormonalnymi. Polecam artykuł poświęcony tej tematyce zamieszczony na naszym portalu: http ://abctradzik .pl/przyczyny-tradziku.

Oprócz stosowanych leków bardzo ważna jest prawidłowo prowadzona pielęgnacja cery, proszę zwrócić uwagę czy nie popełnia Pani błędów - http ://abctradzik. pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa, http ://abctradzik. pl/pielegnacja-cery-tradzikowej. Konieczna jest niestety systematyczność oraz cierpliwość.
Trądzik grudkowy jest bardzo uciążliwą formą trądziku, proszę się jeszcze raz zastanowić nad ponowną wizytą u dermatologa, może nie zostały wykorzystane wszystkie możliwe formy terapii.
Na portalu zamieszczony jest artykuł poświęcony tej formie trądziku: http ://abctradzik. pl/tradzik-grudkowy-acne-papulosa.

Pozdrawiam.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty