Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z trądzikiem - pomocy

Mam 17 lat i od kilku lat męczę się z trądzikiem. Wstydzę się wyjść z domu z taką buzią , ponieważ wszyscy zwracaj na to uwagę a w dodatku straciłam pewność siebie. W ostatnich miesiącach strasznie mi się pogorszył na policzkach, powstały bardzo duże, bolące ropne pryszcze. Od dwóch miesięcy stosuje kuracje antybiotykową T***, oraz używam aerozol i specjalny płyn lecz poprawa jest bardzo małą. Co mam robić? Proszę o pomoc.

KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku?

Trądzik objawia się nieestetycznymi krostami, które pojawiają się najczęściej na twarzy. Niektórzy nie zwracają jednak na to uwagi i bagatelizują problem. Obejrzyj film i dowiedz się, dlaczego nie należy zwlekać z leczeniem trądziku.

Witam serdecznie.

Terapia którą Pani stosuje nie zawsze od razu przynosi efekty, proszę jeszcze zaczekać kilka tygodni i jeżeli efektów pozytywnych nie będzie prawdopodobnie konieczna będzie zmiana terapii.
W tym czasie proszę jeszcze raz zwrócić uwagę czy cera jest prawidłowo pielęgnowana, jest to bowiem równie ważny element terapii jak stosowane leki - polecam artykuły zamieszczone na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa
http://portal.abczdrowie.pl/zapobieganie-zmianom-tradzikowym.

Mimo że nie został udowodniony wpływ diety na zmiany trądzikowe, warto przejrzeć swój jadłospis:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dieta-wplywa-na-cere.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy