Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik podskórny

Mam 18 lat i problem z trądzikiem podskórnym stosowałam różne maści od dermatologów ale nie działały, w końcu zrobiłam badanie hormonalne i wyszło, że mam pcos. Chciałabym kupić sobie drożdże z bratkiem takie tabletki poleciła mi pani w sklepie zielarskim ale nie wiem czy nie zaszkodzą mi ponieważ jeżdżę na depilację laserową. Chciałabym wiedzieć jaki kosmetyków bądź leków powinnam używać.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Witam serdecznie.

Stosowanie preparatów nie powinno wpłynąć na laseroterapię.
Natomiast jeżeli chodzi o leczenie zmian trądzikowych, to bez wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości zalecenia odpowiedniego leczenia, gdyż terapia dobierana jest indywidualnie. Oprócz stosowanych maści w leczeniu stosuje się leki doustne.

Proszę pamiętać, że podstawą jest prawidłowo prowadzona pielęgnacja cery ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych. więcej na ten temat znajdzie Pani w naszym portalu, między innymi w załączonym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy