Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik/wągry na nosie - nic nie pomaga, co mogę zrobić?

Mam takie pytanie. Co zrobić, jeżeli nie mogę się pozbyć w żaden sposób czarnych wągrów na nosie :/ Jest ich dość duża ilość i brzydko wyglądają. Wizyta u dermatologa nie pomogła, a ja nadal mam problem, stosowałem Clean&Clear i też nic, potem plastry oczyszczające, dalej żel z antybiotykiem i też bez efektu... Proszę o pomoc i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Witam serdecznie.

W pierwszej kolejności należy się upewnić, czy prawidłowo prowadzona jest pielęgnacja cery ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych, polecam informacje zamieszczone na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.
Konieczna jest systematyczność i niestety cierpliwość. Proszę pamiętać, że kosmetyki dostepne w aptekach niekiedy mają większe stężenie substancji aktywnych, niż te dostępne w sklepach kosmetycznych.
Jeżeli to nie przyniesie efektu w zwalczaniu zaskórników, stosowana jest również laseroterapia: http://portal.abczdrowie.pl/terapia-laserowa.
Jednak niejednokrotnie zabiegów musi być kilka, co niestety wiąże się z wysokimi kosztami.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy