Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak się pozbyć nieustępliwych wągrów z pleców, twarzy?

Dzień dobry :) Mam wielki problem z wągrami. Mam ich pełno na czole, brodzie, nosie, szyi, dekolcie a najwięcej w okolicach ucha i na plecach. Wyciskam je ale i tak wracają. Wiem że trzeba to robić ponieważ moja siostra nie wyciskała, jest dorosła a ma pozostałości. Mam z nimi (wągrami oraz trądzikiem) problem od trzeciej klasy podstawówki a jestem w pierwszej gimnazjum ;( Byłam u wielu lekarzy, u wielu dermatologów ale niestety.. maści które przepisywali były drogie a nic nie pomagały. Mam bardzo wrażliwą skórę często wysuszoną aż schodzi. Lata są gorące, wyjeżdżam nad morze (nie mam wyboru) mam wielką chęć założyć bluzkę z dekoltem, z odkrytymi plecami ale niestety nie mogę... Wstydzę się moich niedoskonałości, jest to na prawdę wstydliwe i kłopotliwe. A mam tego naprawdę bardzo bardzo dużo. Bardzo proszę a nawet błagam o pomoc, mam już dość nieustannego zakrywania, chowania tego,... :( Pozdrawiam i z góry dziękuje za odp :)

KOBIETA ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam serdecznie.

Prawidłowa pielęgnacja jest podstawową sprawą w przypadku cery ze skłonnością do trądziku. I niestety nie ma Pani racji, zmian nie należy drapać, drażnić czy wyciskać. Doprowadzić to może do nasilenia zmian, rozsiewu i nadkażenia bakteryjnego. Oczyszczać twarz należy w odpowiedni sposób.
Więcej o prawidłowej pielęgnacji przeczytać między innymi można w poniższym artykule:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa
W usuwaniu wągrów pomóc mogą odpowiednio dobrana farmakoterapia, oczyszczanie mechaniczne prowadzone w odpowiedni sposób oraz laseroterapia.
Polecam kolejny artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/terapia-laserowa
http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-tradzik#12915489740001&250Xwidget-1291548971984

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy