Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie są polecane zabiegi kosmetyczne przy trądziku z zadrapania?

Witam, Borykam się z problemem trądziku poniekąd na własne życzenie. A mianowicie: jeżeli tylko dostrzegę choćby najmniejszą zmianę skórną na twarzy (jak mała by nie była) od razu muszę się jej pozbyć i niestety wyciskam, drapię i tak do skutku... w tym przypadku skutku zawsze opłakanego. Od jakiegoś czasu staram się powstrzymać od takiego postępowania i chciałabym się dowiedzieć, jakie są najlepsze zabiegi kosmetyczne/dermatologiczne na pozbycie się plamek i blizn po trądziku, kiedy już twarz się zagoi? Dodam, że w moim przypadku, blizny nie są zbyt głębokie, ale jednak widoczne. Z góry bardzo dziękuję za pomoc i ze zniecierpliwieniem czekam na odpowiedź. Marta

ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Witam serdecznie.

Najważniejsza jest prawidłowa pielęgnacja. Niestety metody używane przez Panią nie są wskazane. Drażnienie i wyciskanie zmian może doprowadzić do nasilenia trądziku oraz do nadkażenia zmian.
Więcej informacji na temat pielęgnacji znajdzie Pani na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa
http://portal.abczdrowie.pl/zapobieganie-zmianom-tradzikowym

Powstające blizny są najgorszym powikłaniem trądziku.
W ich usuwaniu i zapobieganiu stosowane są różne metody poprzez stosowane kosmetyki, peelingi mechaniczne, laser czy operacje plastyczne.
Najlepiej udać się do dermatologa. Lekarz po zbadaniu i obejrzeniu zmian zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy