Jakie są jeszcze inne sposoby usuwania trądziku?

Serdecznie witam! Obecnie mam 15 lat z moim problemem trądziku borykam się już przez 3 lata. Od razu gdy zauważyłam zmiany na mojej skórze udałam się do dermatologa gdyż zwykłe toniki typu, kremy, żele tylko pogarszały stan mojej twarzy. Przetestowałam cała serie kremów z apteki, żeli, papek robionych na zamówienie przechodziłam również roczną kurację z antybiotykiem. Jednak nic mi nie pomaga. Zmieniałam również dermatologów gdyż rozkładali ręce na mój problem ; (. Stosuje dietę. Przez co schudłam 10 kg. Nie radze już sobie z tym z dnia na dzień jest coraz gorzej bywają dni że nie idę do szkoły bo gdy patrze w lustro załamuje się ; ((( Skórę mam już tak podrażnioną że gdy smaruje się kremem biegnę od razu do łazienki z łzami w oczach bo przeokropnie szczypie [ wręcz pali ]. Na twarzy mam pryszcze, podskórne krosty, zaczerwienia i liczne blizny. Proszę o poradę.

Witam serdecznie.

Walka z trądzikiem niestety często jest długotrwała. Również stosowane leczenie często wymaga kilku miesięcy terapii zanim uzyska się poprawę stanu skóry.
Jeżeli skóra jest tak silnie podrażniona to wskazuje to na nieodpowiedni dobór kosmetyków. Proszę przeczytać artykuł na naszym portalu dotyczący pielęgnacji- może da się poprawić codzienną pielęgnację - http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Jeżeli chodzi o dietę to do końca nie została udowodniona jest skuteczność w zapobieganiu zmianom trądzikowym.
W leczeniu oprócz antybiotyków sa stosowane inne preparaty, jednak terapia zawsze jest dobierana indywidualnie po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu- http://portal.abczdrowie.pl/leczenie-tradziku.

Czasami w usuwaniu skutków trądziku stosowany jest również laser.
Konieczna jest ponowan wizyta u dermatologa. Proszę się nie poddawać.

Pozdrawiam.