Cera tłusta - pielęgnacja

Witam! Od paru lat mam problem z trądzikiem, a od roku chodzę do dermatologa. Niestety nie pomaga mi on za bardzo. Mam cerę tłustą i pewnie to jest głównym czynnikiem powstawania "kaszki", z którą nie mogę sobie poradzić na czole, zaskórników i dużych porów pod oczami i na nosie. Wygląda to okropnie, zwłaszcza, że po dużych pryszczach pozostają blizny :(. Jestem już tym załamana i mam z tego powodu duże kompleksy a w dodatku od 4 miesięcy mam pryszcze również na plecach i na dekolcie. Co mogę zrobić? Kiedy osuszam skórę maseczkami i żelem do twarzy to i tak w dzień jest cała tłusta, przez to grzywkę muszę mieć zawsze spiętą do góry. Czy możecie mi coś poradzić? Proszę :(
ponad rok temu

Witam serdecznie.

W pierwszej kolejności proszę się zastanowić czy na pewno we właściwy sposób pielęgnuje Pani swoją cerę. Prawidłowo prowadzona pielęgnacja jest podstawą terapii.
Być może stosowane przez Panią zabiegi doprowadzają do podrażnienia gruczołów łojowych i zamiast objawy wyciszyć powodują nadmierne wydzielanie sebum.
Wiele informacji na temat pielęgnacji znajdzie Pani w naszym serwisie, między innymi w zamieszczonym artykule: http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa

Drugą niezwykle istotną sprawą jest prawidłowo prowadzona dieta i unikanie produktów prowokujących objawy: http://portal.abczdrowie.pl/jak-dieta-wplywa-na-cere

Jeżeli chodzi o prowadzone leczenie, to niestety na efekty terapii niejednokrotnie trzeba czekać kilka miesięcy.

Pozdrawiam.