Co na tłustą cerę?

Witam. Mam 19 lat i problem z cerą. Obojętnie jakiego kremu użyje po paru godzinach twarz jest cała tłusta, a szczególnie na czole. jakiego kremu mam użyć, by tak się nie działo? Nie mogę się między innymi przez to malować. I chciałabym prosić też o poradę czego używać pod makijaż? mam problemy z zatokami i często muszę wycierać nos, także żadne podkłady zapewne by nie pomogły, bo wtedy zostałyby ślady w okolicach nosa, po wytarciu go chusteczką. Pozdrawiam.
19 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

W przypadku cery ze skłonnością do trądziku i nadmiernej produkcji sebum, konieczne jest używanie kosmetyków nie prowokujących jego nadmiernego wytwarzania.
Konieczne jest też regularne oczyszczanie twarzy, jednak nie częściej niż dwa razy dziennie.

Zarówno kremy jak i na przykład podkład czy puder powinny być dobrane do cery ze skłonnością do trądziku najlepiej z adnotacją  - niekomedogenne.

Jeżeli chodzi o podkład pod makijaż oporny na  ścieranie, to może Pani spróbować profesjonalnych kosmetyków do makijażu, niestety są one zwykle znacznie droższe.

Polecam artykuły zawarte na naszej stronie poświęcone pielęgnacji cery, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa

Pozdrawiam.