Problemy trądzikowe przy cerze mieszanej

Witam! Mam 21 lat. Od ok 5 lat zmagam się ze zmianami na mojej twarzy. Wiem że mam cerę mieszaną, ponieważ zaskórniki i pryszcze pojawiają się tylko w obrębie czoła, nosa, brody ( w tych miejscach skóra jest również tłusta) a na policzkach praktycznie nie mam żadnych zmian, skóra jest tam sucha. Jakiś czas stosowałam kosmetyki kilku producentów i wiele wiele innych( zawsze była to cała seria kosmetyków a nie pojedyncze). W tym momencie jestem w trakcie używania kosmetyków kolejnej firmy (seria zielona). Rano żel, następnie tonik a po nim krem przeciw niedoskonałością. W trakcie dnia przecieram twarz tonikiem. Wieczorem znów żel+ tonik ale już bez kremu bo przeczytałam gdzieś ze skóra w nocy powinna oddychać. Do tego piję ziele bratka polnego 3 razy dziennie już od 2 miesięcy. Mimo tego wszystkiego po wyleczeniu jednego pryszcza prawie natychmiast pojawia się jakiś następny. nie jest ich dużo ale do tego dochodzą zaskórniki na czole oraz wągry na czole i nosie oraz niedaleko ust. Czy w codziennej pielęgnacji popełniam jakiś błąd?
21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Nadmierne oczyszczanie twarzy może doprowadzić do nasilenia produkcji sebum, dlatego proszę spróbować używać toniku jedynie dwa razy dziennie. Jeżeli chodzi o stosowanie kremu wieczorem, to warto to robić ze względu na dość dużą przyswajalność składników w trakcie snu- konieczne jest również dobranie tego kosmetyku do odpowiedniego typu cery. Najlepiej gdy typ ten zostaje określony przez kosmetyczkę lub dermatologa.

Jeżeli nadal zmiany będą się  pojawiały z taką częstotliwością warto będzie wziąć pod uwagę wizytę u dermatologa.
Polecam jeszcze artykuły zamieszczone na naszym portalu, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-cere-tradzikowa.

Pozdrawiam.