Używanie toniku podczas codziennego oczyszczania twarzy

Czy używanie toniku podczas codziennego oczyszczania twarzy jest ważne przy cerze tradzikowej? Czy też w codzinnej pielegnacji skóry tłustej i tradzikowej wystarczy stosowanie specjalistycznego żelu do mucia twarzy oraz kremu nawilzającego przeznaczonego do cery trądzikowej?

Witam. Używanie toniku do twarzy jest ważne po umyciu cery specjalistycznym żelem, gdyż tonik ma za zadanie zamknąć pory skóry i uniemożliwić zatkanie ich przez nakładany następnie krem nawilżający.