Czy mogę używać coś na przebarwienia na twarzy?

Szanowni Państwo, bardzo proszę o radę. Używam differinu na twarz od kilku miesięcy i jeszcze co najmniej terapia ma trwać przez pół roku. Czy mogę używać czegoś na przebarwienia na twarzy (differin nie podraznia, nie wysusza mi skóry)?
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Genetyka w łysieniu plackowatym

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie,

wspomniany preparat jako środek przeciwtrądzikowy ma w swoim składzie adapalen. Jest to substancja zbliżona do retinolu, która podobnie jak on działa na zmiany skórne w postaci krostek i wyprysków.

Co do stosowania przez Panią innych substancji, to wszystko zależy od tego, jaki to będzie środek. Ogólnie nie zaleca się łączenia Differinu z innymi lekami i kosmetykami na skórę trądzikową lub o charakterze ściągającym, mogą bowiem wystąpić różnego rodzaju alergie skórne.

Jeżeli chodzi o preparaty na przebarwienia skórne, to warto skonsultować konkretny produkt z dermatologiem.

Więcej informacji o działaniach przeciwtrądzikowych i przebarwieniach znajdzie Pani w materiałach, do których link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-tradziku

https://uroda.abczdrowie.pl/przebarwienia-skory

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty