Czy mogę używać coś na przebarwienia na twarzy?

Szanowni Państwo, bardzo proszę o radę. Używam differinu na twarz od kilku miesięcy i jeszcze co najmniej terapia ma trwać przez pół roku. Czy mogę używać czegoś na przebarwienia na twarzy (differin nie podraznia, nie wysusza mi skóry)?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wspomniany preparat jako środek przeciwtrądzikowy ma w swoim składzie adapalen. Jest to substancja zbliżona do retinolu, która podobnie jak on działa na zmiany skórne w postaci krostek i wyprysków.

Co do stosowania przez Panią innych substancji, to wszystko zależy od tego, jaki to będzie środek. Ogólnie nie zaleca się łączenia Differinu z innymi lekami i kosmetykami na skórę trądzikową lub o charakterze ściągającym, mogą bowiem wystąpić różnego rodzaju alergie skórne.

Jeżeli chodzi o preparaty na przebarwienia skórne, to warto skonsultować konkretny produkt z dermatologiem.

Więcej informacji o działaniach przeciwtrądzikowych i przebarwieniach znajdzie Pani w materiałach, do których link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/metody-leczenia-tradziku

https://uroda.abczdrowie.pl/przebarwienia-skory

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.