Co robić z tym przebarwieniem na skórze?

Około miesiąc temu zdarłem naskórek, rana się zagoiła lecz pozostało małe jasno różowe przebarwienie na skórze. Stąd moje pytania czy tego typu przebarwienia znikają same jeśli tak to po jakim czasie lub co zrobić aby temu zaradzić.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Pana przebarwienia po zdarciu naskórka nasilają się pod wpływem słońca, dlatego należy rozważyć stosowanie na te miejsca kremów z filtrem.

Jeżeli chodzi o sposoby radzenia sobie z taką dolegliwością, to powinien się Pan udać na konsultację do dermatologa. Bardzo możliwe, że potrzebne będzie używanie odpowiednich maści, jednak nie ma pewności, czy samo to wystarczy. W leczeniu takich przebarwień stosuje się także środki złuszczające skórę w postaci peelingów chemicznych, jak również substancje hamujące produkcję barwnika.

Leczenie może potrwać kilka miesięcy i w przypadku braku efektów można się także poddać zabiegowi laserowemu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na temat przebarwień skórnych, a także pytaniem innego użytkownika, który mierzył się z podobnym problemem:

https://uroda.abczdrowie.pl/przebarwienia-skory

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieestetyczne-przebarwienie-na-skorze-po-zdarciu-naskorka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.