Co robić z tym przebarwieniem na skórze 21-latka?

Około miesiąc temu zdarłem naskórek, rana się zagoiła lecz pozostało małe jasno różowe przebarwienie na skórze. Stąd moje pytania czy tego typu przebarwienia znikają same jeśli tak to po jakim czasie lub co zrobić aby temu zaradzić.

Witam, powierzchowne przebarwienia mieszczące się w górnych warstwach naskórka znikają samoistnie wraz z procesem odnowy naskórka - trwa to ok miesiaca. Jeśli natomiast problem jest głębiej - dobrze byłoby wykonać zabieg usuwania przebarwienia. Metod jest wiele, natomiast mysle ze w tym przypadku problem zniknie samoistnie. Proszę pamiętać o stosowaniu filtrów UV - bloker, który zapobiegnie ewentualnemu nasileniu pigmenty w skorze.