Jaki filtr UV używać przy przebarwieniach skóry?

Witam, mam pewien problem z przebarwieniami. Używam 2 kremów z filtrem SPF 50 , a I Tak przebarwienia się pojawiają. Czy może 2 to za dużo? Czy mając przebarwienia trzeba patrzeć na wskażnik PPD?
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Pieprzyki a rak skóry

Czy pieprzyki mogą przyczynić się do powstania raka skóry? Czy niepozorna brązowa plamka może stać się czerniakiem? Na ten temat wypowiada się specjalista - prof. Waldemar Placek, dermatolog.

Krem z filtrem SPF należy nakładać co 2-3 godziny, niezależnie od pory dnia i roku. Jeden preparat wystarczy, ale regularnie. Na rynku w Polsce dostępny jest tylko jeden preparat fotostabilny - SunsiMed firmy Avene; ten krem wystarczy nałożyć raz na 8 godzin, pod warunkiem, że nie zmyje go Pan w międzyczasie.

0

Polecam zastosować krem z filtrem spf 50. Warto zakupić krem w aptece lub produkt medyczny np.Obagi Sunshield

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry, oprócz kremów z filtrem polecam na dzień stosować witaminę C np. Obagi lub Sesderma c-vit, która rozświetli powstałe już przebarwienia.
Innym kosmetykiem wartym posiadania w swojej kosmetyczce jest emulsja rozświetlająca z filtrem SPF 50 Azelac ru marki sesderma. Jest to krem na dzień z filtrem, takie 2 w 1, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania dwóch oddzielnych preparatów, jak krem a potem krem z filtrem. Preparat ten to produkt depigmentacyjny, który będzie rozjaśniał powstałe już przebarwienia i blokuje skórę przed promieniami UV.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty