Jaki filtr słoneczny stosować?

Dzień dobry .Mam pytanie odnośnie filtrów w kremach NpMam krem rosacure z filtrem 30 ,czy Iwostin krem na naczynka z filtem 20.Czy te filtry wystarczą latem>Nie opalam się ale jednak chodzenie w dni słoneczne jest nieuniknione.czy powinnam na to jeszcze nakładać filtry np 50

Dzień dobry, nałożenie kremu z filtrem 30 SPF i dodatkowo kremu z SPF 50 nie spowoduje że ochrona przeciw UV będzie wyższa, współczynnik filtra nie sumuje się. Między filtrem SPF 30 a SPF 50 jest minimalna różnica w ochronie, dlatego też filtr lub krem z SPF 30/50 wystarczy.

Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczynska