Czy po zabiegu laserem frakcyjnym można pojechać w góry?

Czy tydzień po zabiegu laserem frakcyjnym mogę pojechać w góry na narty biegowe (3-dniowy wyjazd)? Używałbym kremu z wysokim filtrem, kominiarki zasłaniającej w zasadzie większość twarzy oraz starał się aby dziennie aktywność sportowa nie przekraczała 3 godzin. Czy nawet z takimi środkami ostrożności mogę nabawić się przebarwień/innych negatywnych konsekwencji?

Najlepiej stosować preparat fotostabilny, np. SunsiMed firmy Avene; ochrona przeciwsłoneczna jest zachowana przez 8 godzin. Jeśli stosuje Pan krem z filtrem, trzeba jego aplikację powtarzać co 2-3 godziny; poza tym pot zmyje warstwę ochronną. Na pewno bez zastosowania ekstremalnej ostrożności ryzykuje Pan powstanie trudnych do usunięcia przebarwień.

W mojej ocenie wyjazd w góry w tak krótkim czasie po zabiegu laserem frakcyjnym może wpłynąć na pojawienie się przebarwień pomimo stosowania wysokich filtrów SPF,
To ryzykowne,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel