Kilkukrotne wykonanie zabiegów mikrodermabrazji w krótkim okresie czasu

Witam, chciałam spytać czy bezpieczne jest wykonanie 2 zabiegów mikrodermabrazji, pomiędzy którymi są jedynie 4 dni przerwy? Pomiędzy 1 i 2 zabiegiem mam 4 dni przerwy, pomiędzy 2 i 3 zabiegiem 7 dni przerwy. Nie dysponuje większą ilością czasu. 2 miesiące temu również miałam robione 3 mikrodermabrazje z ok. 2 tygodniowymi przerwami, więc dla mojej skóry to nic nowego. Dodam, że stosuje te zabiegi dla zlikwidowania przebarwień potrądzikowych. Dziękuję za odpowiedź.

Witam serdecznie, zaleta mikrodermabrazji jest możliwość kontrolowania głębokości ścierania poprzez regulacje mocy strumienia mikrokryształów, czasu oddziaływania i stopnia nacisku na skórę. Jest więc to odpowiednia metoda wspomagania likwidacji czy przebarwień. Jeśli chodzi o częstość wykonywania tego zabiegu, to w przypadku skóry zdrowej, wymagającej tylko odświeżenia, wystarczy zabieg 1 raz w miesiącu, gdyż odnowa wszystkich warstw naskórka trwa ok 30 dni. Jeśli głównym Pani celem jest likwidacja plam, można stosować zabieg nawet 1 raz w tygodniu, nie dopuszczając do odnowy warstw naskórka ( a więc zabieg 1 x w miesiącu nie przyniósłby efektów). Aby zlikwidować plamy trzeba dotrzeć do najgłębszej warstwy naskórka-warstwy podstawnej, gdyż tam zlokalizowane są malenocyty. Może Pani zatem stosowac mikrodermabrazję 1 x w tygodniu, lub 1 x na dwa tygodnie. Po serii zabiegów powinna Pani zauważyć znaczącą zmianę. Proszę pamiętac o odpowiedniej ochronie UV, i smarować się kremami z wysokim filtrem codziennie w okresie stosowania zabiegów. Pomimo, że jest zima, słońce bywa silne i aby zapobiec kolejnym przebarwieniom proszę stosować należyte preparaty z ochroną UV. Pozdrawiam.

Zabieg mikrodermabrazji można wykonać w odstępie 7-14 dni wszystko to zależy od tego jaki ma Pani rodzaj cery. Na przebarwienia i blizny potrądzikowe najskuteczniejsze są peelingi medyczne w połączeniu z mikrodermabrazją, jeśli nie ma do niej przeciwwskazań.