Oparzenia po mikrodermabrazji

Witam, 30 czerwca mIalam wykonywany zabieg mikrodermabrazji na plecach( kilka przebarwień po tabletkach anty) jak sie okazało nową końcówka i na to nałożony został jak sie dowiedziałam pare dni po zabiegu kwas pirogronowy 35%. Powstały mi po tym oparzenia, leci z nich ropa a miejsca po mikro wyglądają jakby mnie ktos pociął zetka. Czy tak powinno to wyglądać ? W jakim okresie robi sie tym kwasem?

Witam Panią,

Zarówno zabiegi mikrodermabrazji jak i kwas pirogronowy mogą być wykonywane jeśli skóra jest chroniona przed słońcem. Teoretycznie powinna Pani po takim zabiegu mieć osłonięte plecy przed promieniami UV przez okres 3 tygodni.:-(
Na obecny stan skóry zalecam pilną konsultację u lekarza dermatologa, który przepisze Pani antybiotyk i preparaty przyspieszające regenerację skóry.

Pozdrawiam