Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 0 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Oparzenia po mikrodermabrazji

Witam, 30 czerwca mIalam wykonywany zabieg mikrodermabrazji na plecach( kilka przebarwień po tabletkach anty) jak sie okazało nową końcówka i na to nałożony został jak sie dowiedziałam pare dni po zabiegu kwas pirogronowy 35%. Powstały mi po tym oparzenia, leci z nich ropa a miejsca po mikro wyglądają jakby mnie ktos pociął zetka. Czy tak powinno to wyglądać ? W jakim okresie robi sie tym kwasem?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Pierwsza pomoc - poparzenia

Witam Panią,

Zarówno zabiegi mikrodermabrazji jak i kwas pirogronowy mogą być wykonywane jeśli skóra jest chroniona przed słońcem. Teoretycznie powinna Pani po takim zabiegu mieć osłonięte plecy przed promieniami UV przez okres 3 tygodni.:-(
Na obecny stan skóry zalecam pilną konsultację u lekarza dermatologa, który przepisze Pani antybiotyk i preparaty przyspieszające regenerację skóry.

Pozdrawiam

Doświadczony kosmetolog. Właścicielka Instytutu Estetyki Delightful Woman. Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.
0

Dzień dobry.

W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u lekarza.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy