Jak przyspieszyć gojenie się rany po oparzeniu?

30 listopada oparzylam nogę wrzątkiem, na lydce mam oparzenia 2 stopnia i jest dosc duże. skóra zeszła, prawie się zagoilo ale jest lydka gdzie była oparzona jest czerwona, jak długo będzie ona taka? czy mogę zrobić coś aby zmniejszyć ten kolor? czy po tym zostanie blizna?

Najprawdopodobniej zostanie przebarwienie, proszę skonsultować się z dermatologiem, bez obejrzenia rany nie mogę doradzić optymalnego postępowania. Na pewno oparzoną skórę należy chronić przed słońcem i nawilżać preparatami dostępnymi w aptece, np. Cicalfate Avene.