Specyfika zabiegów estetycznych

Witam,
mikrodermabrazja polega na mechanicznym ścieraniu kolejnych warstw naskórka.Istotą zabiegu jest usunięcie - ścieranie warstwy rogowej naskórka. Mamy kilka rodzajów urządzeń do tego zabiegu-m.diamentowa, m.korundowa,m tlenowa.
Najbardziej popularna jest m .diamentowa.Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Zabieg mikrodermabrazji dokładnie opisany jest na stronie:
http://www.kosmedica.pl/3_96/twarz/zluszczanie.aspx

0

Mikrodermabrazja to technika mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice pokryte kryształkami naturalnego diamentu. Dzięki usuwaniu komórek górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych komórek. Złuszczanie następuje stopniowo, pod kontrolą wizualną, dlatego nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn. Ponadto urządzenia do mikrodermabrazji posiadają pompę zasysającą, dzięki której w trakcie zabiegu wykonywany jest swoisty masaż, w wyniku którego zwiększa się synteza kolagenu i elastyny – w efekcie skóra robi się grubsza i bardziej jędrna.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Mikrodermabrazja – jest jedną z metod mechanicznego złuszczania naskórka przez precyzyjnie kontrolowany strumień mikrokryształków.
Są trzy rodzaje: korundowa, diamentowa oraz tlenowa.
Zabiegi wykonywane najczęściej przez kosmetyczki.
pozdrawiam, Katarzyna Mudel

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty