Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik - podstawowe informacje

Niestety nie ma skutecznego praparatu zewnętrznego do leczenia blizn potrądzikowych. Proszę spróbować leczenia zabiegowego np. mikrodermabrazja z peelingiem, peeling, wymrażanie azotem, zabiegi frakcyjne w zależności od nasilenia Pani problemu. Proszę mieć jednak na uwadze, że z reguły zabiegi wymagają powtórzenia. O szczegółach poinformuje Panią lekarz dermatolog, który będzie wykonywał zabieg.

0

Witam serdecznie, preparaty kosmetyczne dostępne na rynku raczej nie wnikają w głębsze warstwy skóry ( a więc tam, gdzie powstała blizna), działaja bardziej powierzchownie. Można wykonać kilka zabiegów, które spłycają blizny, np piling średniogłęboki lub głęboki ( wykonywany przez kosmetologa lub dermatologa) Stosowane substancje w takich pilingach to np kwas trójchlorooctowy (TCA- 25% nawet do 60% w przypadku pilingu głębokiego), innym sposobem jest np wykonywanie mikrodermabrazji- czyli złuszczanie naskórka za pomocą urządzenia. Zaletą mikrodermabrazji jest mozliwość kontrolowania głębokosci ścierania poprzez regulację mocy strumienia mikrokryształów, czasu oddziaływania i stopnia nacisku na skórę. Zdecydowanie jako początkowowa opcję walki z bliznami potrądzikowymi, wybrałabym mikrodermabrazję. Będzie to zabieg nie bardzo inwazyjny, a skuteczny. Trzeba tylko pamiętać aby wykonywać go systematycznie, dość często nie dopuszczając do regeneracji naskórka i w trakcie trwania serii zabiegów chronić miejsca poddane zabiegowi przed słońcem aby uniknąć przebarwień. Pozdrawiam.

0

Same masci nie wyleczą blizn. Należy po konsultacji dobrac najodpowiedniejszą metodę ich wyleczenia. Najczęściej stosuje się zabiegi peelingów medycznych w połączeniu z zabiegami laserowymi.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy