Blizny potrądzikowe i wągry na żuchwie

Mam malutkie blizny potrądzikowe na żuchwie i kilka zaskórników zamkniętych w tych samych okolicach. Jaki zabieg byłby dla mnie najodpowiedniejszy - laser FOTONA SPECTRO, peeling laserowy, mikrodermabrazja? Peelingów się obawiam poniewaz trzeba je nakładać na cała twarz, a ja policzki i czoło mam zdrowe i w piegach, dlatego nie chciałabym tego usuwać.

Na blizny potrądzikowe dobrym laserem jest również nieablacyjny laser frakcjonujący, czy Dermapen. Rekonwalescencja po tych zabiegach jest dużo szybsza.
Pozdrawiam,

Zabiegi wykonane laserem CO2 sa bardzo skuteczne , wymagają kilku dni rekonwalescencji i najlepiej wykonywać je na całej twarzy. Mozna tak dobrać parametry lasera, aby obszar problematyczny leczyć mocniej. Dobrym wyborem jest takze Dermapen. Seria zabiegow daje efekt wyraźnego spłycenia blizn potradzikowych.
Ewa Rybicka

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Peelingi można również nakładać miejscowo.