Jak radzić sobie z bliznami potrądzikowymi?

Mam problem ze słabo gojącymi się bliznami na twarzy do tego pojawiają mi się uporczywe dziury potrądzikowe. Obecnie leczę twarz retinoidami. Jak mogę sobie pomóc -->skoro nie mogę stosować wysuszających i drażniących kwasów ani tłustych zapychających kremów ? jakie czynności lub preparaty mogą mi pomóc w walce z bliznami i słabo gojącymi sie ranami !POMOCY !

Aby usunąć głęboki blizny potrądzikowe, polecam serię zabiegów z użyciem lasera CO2. Czasem konieczne jest "podcięcie" blizn (czyli mechaniczne odwarstwienie). Wszelkie zabiegi laserowe mogą być wykonane dopiero 3 miesiące po zakończeniu terapii retinoidami. Jeśli jeszcze nie była wykonana, polecam diagnostykę hormonalną, być może bardzo nasilony trądzik jest objawem jakiejś choroby. Ponadto warto wykonać badania na H. pylori i posiew bakteriologiczny.

Polecam wykonać serię peelingów medycznych.Zabiegi te można wykonać u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiedni preparat dla skóry.