Na co powinna uważać moja córka mając trądzik?

Dzień dobry, W stresie piszę do Pani z prośbą o radę. Moja córka 13 lat ma trądzik, zaskurniki. Stan ostatnio się pogorszył no wiec byłyśmy u kosmetyczki. Ta zrobiła peeling, wapozon I czaszczenie twarzy. I potem I tu.... Mikrodermabrazja na tej okaleczonej skórze. Żadnych informacji. Po zabiegu dziecko było na słońcu, nie długo ale było. Na drugi dzień. Miałam wrażenie jakby miła brudną twarz, taką jakby niebieską. Trądzik czerwony i żadnego polepszenia. Co robić? Na co uważać teraz? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam, powinni Państwo dostać informacje od specjalisty wykonującego zabieg , ze po tak inwazyjnych zabiegach jak oczyszczanie czy mikrodermabrazja konieczna jest wysoka fotoprotekcja przez ok 2 tyg od zabiegu. Proszę pamiętać,ze skóra trądzikową powinno pielęgnować się szczególnie i chronić przeć słońcem ze względu na możliwość pojawienia się przebarwień. Niestety kolejność zabiegu również budzi zastrzeżenia, po oczyszczaniu manualnym cera powinna zostać uspokojona , a nie dodatkowo podrażniania kolejnym zabiegiem. Proszę mieć również na uwadze, ze pielęgnacja domowa jest niezwykle ważna podczas terapii trądziku.