Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Po jakim czasie od oczyszczania mogę udać się ponownie do kosmetyczki?

Dzień dobry. Niedawno byłam na oczyszczaniu mechanicznym twarzy u kosmetyczki. Po oczyszczaniu skóra musi się zagoić po podrażnieniach. Chciałabym utrzymać akualną czystość twarzy jak najdłużej, dlatego piszę z zapytaniem po jakim czasie od oczyszczania mogę udać się ponownie do kosmetyczki na kwasy oczyszczające? Podobno są po nich fajne efekty. Pozdrawiam. Czekam na odpowiedź.
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Dłubanie przy twarzy, własnoręczne czy wykonane przez kosmetyczkę, nie prowadzi do niczego dobrego, zwykle nasila i przedłuża zmiany skórne. Jeśli są jakieś problemy, należy je leczyć u dermatologa.

0

Dzień dobry,

W celu oczyszczenia/ odświeżenia cery zdecydowanie polecam zabiegi tj peeling węglowy, mikrodermabrazja laserowa. Są znacznie skuteczniejsze od manualnego oczyszczania. Powtarza się je co 4-6 tygodni, skóra nie jest podrażniona od mechanicznego wyciskania, ponieważ wykorzystujemy do zabiegów zaawansowane technologicznie lasery.

Pozdrawiam serdecznie.

0

Zgadzam się w 100% z Doktorem. Lepiej leczyć niż walczyć bez końca .

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0

Dzień dobry, oczyszczanie manualne twarzy to nie jest dobry pomysł. Po pierwsze taki sposób oczyszczania uaktywnia bardziej gruczoły łojowe do pracy przez co skóra rzeczywiście przez chwilę po zbiegu jest oczyszczana z zaskorników, ale po czasie przez większą produkcję sebum bardziej się zapycha i przetłuszcza. Także jest to błędne koło. Rzeczywiście są skóry, bardzo zablowane i czasami mechanicznie oczyszczanie jest koniecznie, natomiast procedurę taką przeprowadza się zazwyczaj podczas pierwszego ewentualnie też 2 spotkania w gabinecie, ale wykonuje się w połączeniu z peelingiem chemicznym bądź zabiegami, które regulują pracę skóry itp. Po drugie dla skór wrażliwych czy naczyniowych taki sposób oczyszczania również nie jest wskazany, uszkadza to naczynia. W wielu gabinetach przed oczyszczaniem mechanicznym, aby łatwiej było oczyszczać pory stosuje się rozpulchanianie skóry przez zastosowanie wapozonu, co dla skóry wrażliwej i naczyniowej jest przeciwwskazne. Jest wiele zabiegów, które w rękach osoby doświadczonej wyprowadzą skórę na prostą, bez leczenia dermatologicznego. Do tego będzie trzeba dołożyć pielęgnacje domowa dobraną do skóry.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy