Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki dla 19-latki

Witam. Czy mogę poddać się zabiegowi oczyszczania twarzy u kosmetyczki mając 19 lat ? Mam skórę wrażliwą, nawet bardzo wrażliwą z delikatnym trądzikiem i lekkim zaczerwienieniem w okolicach nosa.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak zrobić fryzurę ślubną?

Ślub to jeden z najważniejszych chwil w życiu kobiety. Tego dnia chciałaby wyglądać wyjątkowo - strój, makijaż i fryzura muszą być idealne. Obejrzyj nasz filmik i dowiedz się, jak ułożyć włosy na swój ślub.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W przypadku skóry wrażliwej ze zmianami skórnymi zabiegi kosmetyczne mogą powodować nasilenie dolegliwości. Przed wizytą w salonie kosmetycznym warto udać się na wizytę do specjalisty dermatologa.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0


MGR JUSTYNA SOBCZYNSKA
Kosmetolog
72 poziom zaufania
Dzień dobry, oczyszczanie manualne twarzy to nie jest dobry pomysł. Po pierwsze taki sposób oczyszczania uaktywnia bardziej gruczoły łojowe do pracy przez co skóra rzeczywiście przez chwilę po zbiegu jest oczyszczana z zaskorników, ale po czasie przez większą produkcję sebum bardziej się zapycha i przetłuszcza. Także jest to błędne koło. Rzeczywiście są skóry, bardzo zablowane i czasami mechanicznie oczyszczanie jest koniecznie, natomiast procedurę taką przeprowadza się zazwyczaj podczas pierwszego ewentualnie też 2 spotkania w gabinecie, ale wykonuje się w połączeniu z peelingiem chemicznym bądź zabiegami, które regulują pracę skóry itp. Po drugie dla skór wrażliwych czy naczyniowych taki sposób oczyszczania również nie jest wskazany, uszkadza to naczynia. W wielu gabinetach przed oczyszczaniem mechanicznym, aby łatwiej było oczyszczać pory stosuje się rozpulchanianie skóry przez zastosowanie wapozonu, co dla skóry wrażliwej i naczyniowej jest przeciwwskazne. Jest wiele zabiegów, które w rękach osoby doświadczonej wyprowadzą skórę na prostą, bez leczenia dermatologicznego. Do tego będzie trzeba dołożyć pielęgnacje domowa dobraną do skóry.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy