Czy w ciąży można stosować manualne oczyszczanie twarzy?

Witam, chcialabym skorzystać z manualnego oczyszczania twarzy u kosmetyczki, ponieważ stan mojej skory bardzo sie pogorszył. Jestem w tej chwili w 10 tyg. ciąży. Czy przed końcem 1 trymestru mogę korzystać z takich zabiegów ? Uprzejmie proszę o odpowiedz.

Witam Panią,

Zabiegi kosmetologiczne (bezpieczne dla kobiet w ciąży) prosze wykonywać od 2 trymestru ciąży.
Skóra w okresie ciąży jest wrażliwsza wiec nie zalecam oczyszczania manualnego.

Pozdrawiam
Anna Adamowicz

Dzień dobry, manualne oczyszczanie skóry nie jest przeciwwskazane w ciąży, nie mniej jednak nie jest to dobry sposób na oczyszczanie skóry. Zabieg jest dość nie przyjemny, co dla organizmu i dla dziecka może to powodować nie potrzebny stres.
Pozdrawiam serdecznie