Czy wizyta u kosmetyczki w 17 tygodniu ciąży może zagrażać dziecku?

Witam,
proszę o poradę, podczas ciąży bardzo pogorszyła mi się cera, szczególnie doskwierają mi prusaki (białe kaszaki), czy będąc w 19 tygodniu ciąży, można udać się do kosmetyczki? Do tej pory podczas wizyty u kosmetyczki korzystałam z peelingu kawitacyjnego, naturalnego oczyszczania twarzy, czy teraz także mogę poddać się tym zabiegom? Jak wgląda kwestia z zabiegiem mikrodermabrazji?

Redakcja abcZdrowie

W ciąży można korzystać z zabiegów kosmetycznych. Niektóre zakłady wręcz specjalizują się w zabiegach dla ciężarnych. Jeśli znajdzie się dobry salon i poinformuje Pani kosmetyczkę o swoim stanie, nie ma powodu do obaw.

Dzień dobry, oczyszczanie manualne nie jest przeciwwskazaniem w ciąży, nie mniej jednak ten sposób oczyszczania sam w sobie jest nie najlepszy na funkcjonowania skóry.
Pozdrawiam serdecznie