Trądzik i stosowanie leków hormonalnych

Mam 23 lata i od paru miesięcy walczę z trądzikiem. Z wyników badań wyszło ze moje jajniki są androgenów i poziom testosteronu zdecydowanie za wysoki wiec jestem po pierwszym opakowaniu Diane 35. Moim problemem są zaskorniki zamknięte po obu stronach zuchwy. Teraz zaskorniki zaczęły "wychodzić". Czy dobrym posunięciem byłoby udać sie do gabinetu medycyny estetycznej lub kosmetyczki i zastosować no kuracje kwasami czy mikrodermabrazje na pozbycie sie ich a nie czekanie na efekty kuracji hormonal?

Moim zdaniem nie ma przeciwskazań do oczyszczania manualnego , jednak proszę to uzgodnić z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Proszę udać się na lecznicze peelingi medyczne u lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Kosmetyczki nie mają uprawnież by stosować wysokie stężenia peelingów oraz nie mają takich rodzajów peelingów jakie są potrzebne przy leczeniu trądziku.