Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Trądzik i stosowanie leków hormonalnych

Mam 23 lata i od paru miesięcy walczę z trądzikiem. Z wyników badań wyszło ze moje jajniki są androgenów i poziom testosteronu zdecydowanie za wysoki wiec jestem po pierwszym opakowaniu Diane 35. Moim problemem są zaskorniki zamknięte po obu stronach zuchwy. Teraz zaskorniki zaczęły "wychodzić". Czy dobrym posunięciem byłoby udać sie do gabinetu medycyny estetycznej lub kosmetyczki i zastosować no kuracje kwasami czy mikrodermabrazje na pozbycie sie ich a nie czekanie na efekty kuracji hormonal?
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Moim zdaniem nie ma przeciwskazań do oczyszczania manualnego , jednak proszę to uzgodnić z lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
0

Proszę udać się na lecznicze peelingi medyczne u lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Kosmetyczki nie mają uprawnież by stosować wysokie stężenia peelingów oraz nie mają takich rodzajów peelingów jakie są potrzebne przy leczeniu trądziku.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy