Jak poradzić sobie z trądzikiem w wieku 26 lat?

Jak poradzić sobie z trądzikiem i ogólnie paskudną cerą? Chodziłam do kosmetyczki na peelingi, oczyszczanie. Wydałam pieniądze, nacierpiałam się, poprawy żadnej. Co robić? Pomocy
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Trądzik - jak prawidłowo dbać o skórę?

Zdecydowanie udać się do dermatologa zajmującego się leczeniem trądziku. Jest możliwe, że tylko leki dostępne na receptę (możliwości jest wiele - kremy, antybiotyki, izotretynoina) przyniosą wyraźną a przede wszystkim trwałą poprawę. W nasilonym i nawracającym trądziku peelingi oraz oczyszczanie nie dadzą trwałej poprawy.

0

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.


Trądzik nie leczy kosmetyczka tylko lekarz !!!

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty