Przebarwienia potrądzikowe u 20-latki

Witam. Rok temu miałam niewielki problem z trądzikiem. Głownie ropne krostki i zaskorniki zamknięte, jednak największym problemem były przebarwienia potrądzikowe. Po kuracji Epiduo i Skinoren problem znikł. W tym roku po długotrwałej pracy na słońcu pojawiły się niewielkie krostki. Martwi mnie jednak to, że przebarwienia zostały. Chciałabym umówić się na manualne oczyszczanie cery do kosmetyczki, jednak obawiam się, czy po wyciskaniu zaskórników nie pozostaną kolejne przebarwienia. Pozdrawiam
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Prawidłowo oczyszczona skóra nie powinna dać przebarwień. Natomiast powinna Pani stosować na skórę kremy z filtrami o SPF co najmniej 30+. Przy cerze wrażliwej, skłonnej do zmian trądzikowych trzeba bardziej starannie chronić ją przed złym wpływem słońca.

0

Najbardziej wskazany jest kontakt z Dermatologiem lub Lekarzem medycyny estetycznej, który ostatecznie doradzi czy w Pani przypadku skuteczniejsze będzie oczyszczanie manualne czy też kuracja za pomocą peelingów medycznych. Aby uniknąć dalszych przebarwień proszę codziennie stosować wysoki filtr.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty