Przebarwienia po trądziku u 20-latki

Mam lekki trądzik, przed okresem są to małe gule w okolicy żuchwy nie do wyciśnięcia, a czasem wyskakują mi małe ropne pryszcze, nie mam zaskórników ani tłustej cery. Dermatolog przypisała mi Differin punktowo. Czy jeśli nie będę wyciskać i drapać ropnych zmian i guli to po smarowaniu differinem zejdą bez przebarwień, czy i tak zostaną czerwone ślady po nich? Czy mimo punktowego stosowania (nie chcę na całą twarz dawać) wyleczę się z trądziku?

Dzień dobry,

W przypadku gdy zostaną Pani blizny potrądzikowe zalecam skorzystać z lasera frakcyjnego CO2, którego seria zabiegów spłyci blizny. Wiązka lasera ,,dziurkuje" skórę tysiącami mikro kraterów, pozostawiając między nimi siatkę nieuszkodzonej tkanki, od której rozpoczyna się proces gojenia i regeneracji skóry.

Pozdrawiam serdecznie.