Jak zapobiec bliznom po trądziku?

Co zrobić, by po trądziku nie zostawały blizny?

Dzień dobry,

Tak naprawdę temat rzeka. Najistotniejszą rzeczą jest prawidłowa pielęgnacja cery trądzikowej. W tym celu polecam korzystać z dermokosmetyków, dostępnych w aptekach i dedykowanych Pani rodzajowi cery. Unikać wyciskania zmian oraz oczyszczania manualnego! Wszelkie działanie mechaniczne jest niewskazane. Czasami jednak pomimo stosowania się do powyższych zaleceń blizny i tak powstają- dużą rolę odgrywa rodzaj zmian oraz ich wielkość. Nie wiem czy leczy Pani trądzik farmakologicznie, natomiast dobrym rozwiązaniem byłoby udanie się na konsultację do specjalisty, który w swojej ofercie zabiegowej posiada laseroterapię. W tej chwili na rynku są lasery, które działają antybakteryjnie i które można stosować w przypadku aktywnych zmian ropnych (laserowy peeling węglowy, zabiegi przy użyciu lasera Gemini). Zabiegi są nieinwazyjne a ich seria przynosi zazwyczaj zadowalający efekt. Kiedy głównym problemem będą blizny potrądzikowe, warto rozważyć zabiegi złuszczające- kwasy, laser frakcyjny CO2.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych, laserów w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.