Jak usunąć podskórny trądzik?

Mam 27 lat. Cerę mieszana. Nie mogę sobie poradzić z podskórnym trądzikiem. Pojawiają się grudki na czole pod skóra, na brodzie a na nosie czarne zaskórniki. Te grudki są widoczne i niektóre da się wycisnąć (biała wydzielina). Ma brodzie tworzą się bolące guzy, są długo i zostawiają blizny. Nie dają się wycisnąć. Jest tego masa i te drobne grudki do tego. Stosowałam tyle maści i nic; metronidazol, klindacin, aknemycin,benzacne, skinoren i inne. Stosuje peeling, żele dla cery mieszanej.

Dzień dobry,

Warto udać się do lekarza i wykonać badania hormonów. Jeżeli będą one prawidłowe proszę się udać do kliniki medycyny estetycznej na konsultację. Istnieje wiele skutecznych zabiegów laserowych, które są antybakteryjne i ograniczają powstawanie nowych zmian poprzez hamowanie rozwoju bakterii. Mogę polecić laserowy peeling węglowy oraz antybakteryjny zabieg laserem Gemini.

Pozdrawiam serdecznie.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.