Czy moje przebarwienia znikną samoistnie?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie przebarwień. Mam na twarzy liczne przebarwienia po mechanicznym uszkodzeniu skóry. Miało to miejsce nieco ponad tydzień temu, rany się zagoiły, strupki odpadły, ale zostały w ich miejscu brzydkie przebarwienia różowe lub brązowe. Czy zejdą mi one samoistnie i czy w ogóle zejdą? Ile potrzeba na to czasu? Bardzo proszę o odpowiedź, bo czuję się bardzo nieatrakcyjnie i spędza mi to sen z powiek.

Tydzień to zbyt wcześnie, aby ocenić, czy przebarwienia będą miały trwały charakter. Jeśli jest to duży problem dla Pani, dermatolog po obejrzeniu skóry twarzy i zbadaniu Pani będzie mógł zalecić odpowiednią pielęgnację.

Dzień dobry, tydzień to za wcześnie aby ocenić czy przebarwienia zostaną na dłużej. Skóra potrzebuje Jeszce trochę czasu, aby się zregenerować. Proszę poczekać jeszcze kilka tygodni i wtedy udać się na konsultacje do kosmetologa, który zaproponuje Pani zabiegi usuwające przebarwienia, jeśli same nie znikną.
Pozdrawiam serdecznie