Czy odbarwienia na skórze znikną?

Witam Przez 2,5 miesiąca stosowałem maść acne derm na przebarwienia po trądziku.Niestety od maści zaczęły pojawiać się odbarwienia skóry.Odstawiłem maść 2 tygodnie temu.Czy odbarwienia znikną ( jeśli tak to ile to zajmie czasu ,miesiące czy lata ? Ewentualnie można je usunąć maścią złuszczającą naskórek ?

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pan,

Nie wspomniał Pan, jak dokładnie wyglądają odbarwienia i gdzie się pojawiły – to ważna informacja. Jeśli skóra jest lekko rozjaśniona lub w miejscu aplikacji pojawiły się białe plamy to jest to jest jedno z działań niepożądanych po zastosowaniu maści. Takie skutki są rzadkie lub bardzo rzadkie, występują u niewielu osób, które zastosowały maść Acne-derm.

Dlatego ważne jest, by udał się Pan do dermatologa i pokazał zmiany. Lekarz zaproponuje odpowiednią kurację w oparciu o wywiad i obejrzenie zmian.

Proszę pamiętać też, by chronić skórę, szczególnie w takiej sytuacji, kremami z wysokim filtrem (SPF 50).

Przed wizytą zachęcamy jeszcze do zapoznania się z treściami z naszego serwisu na temat radzenia sobie z przebarwieniami:

https://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-przebarwienia

https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-przebarwienia-co-warto-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.