Depilacja okolic bikini a blizny

Po depilacji okolic bikini pozostały mi blizny i przebarwienia. Nie raz miałam również problem z wrastającymi włoskami. Jaką maść mogę zastosować aby blizny rozjaśniły się lub znikły? Stosowałam Cepan ale dużo nie pomogło, słyszałam również o maści contractubex i o jej szybkich efektach. Czy mogłabym stosować ją na tego rodzaju bliny?

Blizny i przebarwienia w okolicach bikini, wynikają ze stanów zapalnych. Takie przebarwienia w większości przypadków same ustępują jednak nawet o 6-12 miesiącach. Można zastosować Contractubex (bardziej na blizny), jeśli nie będzie miejsce wystawiane na słońce to również Acne-Derm, lub inny preparat z kwasami owocowymi, albo serum rozjaśniające z wit C. Ważne jest zapobieganie tego typu zmianom przez dokładną dezynfekcję skóry po goleniu czy woskowaniu, oraz stosowaniu preparatów ściągających jak maść cynkowa czy Sudocrem 1-2 dni po depilacji. Jeśli jest tendencja do wrastania włosów to najlepiej zmienić metodę depilacji np na pastę cukrową ale depilację laserową.

Pozdrawiam :)