Depilacja okolic bikini a blizny

Po depilacji okolic bikini pozostały mi blizny i przebarwienia. Nie raz miałam również problem z wrastającymi włoskami. Jaką maść mogę zastosować aby blizny rozjaśniły się lub znikły? Stosowałam Cepan ale dużo nie pomogło, słyszałam również o maści contractubex i o jej szybkich efektach. Czy mogłabym stosować ją na tego rodzaju bliny?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Depilacja brwi

Dobrze wymodelowany łuk brwi jest ozdobą dla oczu. Sprawia też, że spojrzenie staje się bardziej wyraziste. Dowiedz się, jak dobrze wydepilować brwi.

Blizny i przebarwienia w okolicach bikini, wynikają ze stanów zapalnych. Takie przebarwienia w większości przypadków same ustępują jednak nawet o 6-12 miesiącach. Można zastosować Contractubex (bardziej na blizny), jeśli nie będzie miejsce wystawiane na słońce to również Acne-Derm, lub inny preparat z kwasami owocowymi, albo serum rozjaśniające z wit C. Ważne jest zapobieganie tego typu zmianom przez dokładną dezynfekcję skóry po goleniu czy woskowaniu, oraz stosowaniu preparatów ściągających jak maść cynkowa czy Sudocrem 1-2 dni po depilacji. Jeśli jest tendencja do wrastania włosów to najlepiej zmienić metodę depilacji np na pastę cukrową ale depilację laserową.

Pozdrawiam :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty