Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Depilacja okolic bikini a blizny

Po depilacji okolic bikini pozostały mi blizny i przebarwienia. Nie raz miałam również problem z wrastającymi włoskami. Jaką maść mogę zastosować aby blizny rozjaśniły się lub znikły? Stosowałam Cepan ale dużo nie pomogło, słyszałam również o maści contractubex i o jej szybkich efektach. Czy mogłabym stosować ją na tego rodzaju bliny?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Depilacja laserowa

Dzień dobry,

Jak najbardziej, może Pani zastosować tę maść.

Pozdrawiam

Dyplomowana specjalistka kosmetologii. Ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na wydziale zamiejscowym w Gdyni.
0

Blizny i przebarwienia w okolicach bikini, wynikają ze stanów zapalnych. Takie przebarwienia w większości przypadków same ustępują jednak nawet o 6-12 miesiącach. Można zastosować Contractubex (bardziej na blizny), jeśli nie będzie miejsce wystawiane na słońce to również Acne-Derm, lub inny preparat z kwasami owocowymi, albo serum rozjaśniające z wit C. Ważne jest zapobieganie tego typu zmianom przez dokładną dezynfekcję skóry po goleniu czy woskowaniu, oraz stosowaniu preparatów ściągających jak maść cynkowa czy Sudocrem 1-2 dni po depilacji. Jeśli jest tendencja do wrastania włosów to najlepiej zmienić metodę depilacji np na pastę cukrową ale depilację laserową.

Pozdrawiam :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy