Jak się pozbyć problemu z przebarwieniem okolic bikini po depilacji woskiem?

Mam problem z przebarwieniem okolic bikini po depilacji woskiem. Na początku skóra była czerwona i mocno podrażniona, po smarowaniu kremem alantam plus skóra zrobiła się trochę bardziej brązowa i zaczęła się łuszczyć.. Od wczoraj smaruje maścią z witaminą A.. Od depilacji minęło 5 dni.. Jak się tego pozbyć szybko i skutecznie? Najlepiej jakimiś aptecznymi albo domowymi sposobami?

Dzień dobry,

Polecam zastosować krem regeneracyjny Cicalfate i odczekać, aż naskórek się zregeneruje. Na przyszłość radzę się poważnie zastanowić nad laserowym usuwaniem owłosienia laserem diodowym. Efekt na dłużej a skóra nie jest tak podrażniona jak w przypadku zabiegu z użyciem wosku.

Pozdrawiam serdecznie.