Przebarwienie skóry na policzku u 43-latka

Jacek mam 43 lata kilka lat temu na prawym policzku pojawiło sie przebarwienie skóry w kształcie owalnym o średnicy 2 cm i zaczyna z czasem nabierać intensywnego ciemno brązowego koloru. W innych miejscach przebarwień nie mam.Co to może być i jak to powstrzymać.

Witam serdecznie,
jeśli chodzi o przebarwienia to najczęściej powstają one w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne, czasem w połączeniu ze stosowanymi lekami czy substancjami aplikowanymi na skórę. Proponuję pielęgnację domową kosmetykami rozjaśniającymi, np. Bioderma White Objective serum oraz produktami z filtrem przeciwsłonecznym SPF 30 lub 50+. Filtry w przypadku skłonności do przebarwień powinno stosować się cały rok. Wiosną i jesienią polecam złuszczanie kwasami u specjalisty.

Pozdrawiam,
ES

Witam można takie przebarwienie usnąć/rozjaśnić. Potrzebna jest konsultacja u dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej.Najczęściej stosuje się zabiegi laserowe lub peelingi