Stosowanie kremów przy trądziku różowatym i zapaleniu skóry

jakich kremów powinnam stosować gdy jeden lekarz zdiagnozował trądzik różowaty a inny ( dermatolog) łojotokowe zapalenie skóry ? do trzeciego już nie chcę iść ...... okresowo pojawiają mi się czerwone plamki zwykle w tych samych miejscach, i złuszcza się z nich skóra ,wtedy są bardziej czerwone i coś z mnich wycieka , takie mini kropelki , potem to smaruje , zwykle przechodzi po 2 -3 dniach , brak śladu i za jakiś czas to samo .Dziękuję , Małgorzata Krakowa .

Witam serdecznie,
objawy, które Pani podaje wskazują na ŁZS, ale byłabym daleka od stawiania diagnozy na odległość. Podam natomiast kilka propozycji pielęgnacyjnych, które mogą przynieść ulgę: 1. w obu przypadkach skóra może reagować podrażnieniem na kosmetyki, więc proponuję delikatny produkt do mycia, np. mleczko Physiogel lub płyn micelarny Bioderma Sensibio, 2. krem do twarzy również powinien być delikatny: dla cery z trądzikiem różowatym najlepszy będzie taki ze składnikami uszczelniającymi naczynia krwionośne, np. Pharmaceris N lub Redblocker, a w przypadku ŁZS można zastosować Bioderma Sensibio DS+. Proszę pamiętać również o ochronie przeciwsłonecznej - filtr SPF 30 do cery naczyniowej. Z kolei ŁZS ulega zwykle zaostrzeniu na wiosnę i jesień.

Pozdrawiam,
ES