Maści na trądzik a opalanie

Witam. Czy mozna opalać sie uzywajac na noc maści na trądzik z kwasem azelainowym np acne derm lub skinoren? Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Odradzam opalanie podczas terapii kwasem azelainowym, ponieważ lek ten podrażnia skórę i dodatkowa ekspozycja na promienie słoneczne może doprowadzić do niepożądanej reakcji skóry.

Dzień dobry,

Stosując wymienione przez Panią maści nie należy się opalać. Co więcej, w tym okresie proszę się też pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem 50 SPF.

Pozdrawiam