Jakich kosmetyków używać w ciąży?

Witam jestem w 15 tc. Dużo czytam na ten temat i po prostu juz sama nie wiem co myśleć. Czy są jakieś przeciwskazania do używania jakiś kosmetyków kremów lub szamponów w ciazy? Czy fioletowy szampon elsive i odżywki do włosów mozna normalnie używać? A jak z makijażem Czy wszystko moge stosowac? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

ciąża jest stanem w którym szczególnie trzeba uważać na dobór stosowanych kosmetyków głównie do pielęgnacji twarzy oraz ciała. Istnieje szereg substancji, które powinny zostać wyłączone z rutynowego użycia. Szczególnie trzeba uważać na składniki aktywne. Mowa tutaj o różnego rodzaju kwasach, np. migdałowym, glikolowym, kwasach AHA. Ponadto trzeba w tym czasie także zrezygnować ze stosowania retinolu. Dodatkowo trzeba mieć na względzie wyłączenie również wyciągów z niektórych roślin. Co do pielęgnacji ciała jest podobnie. Najlepiej dobierać w czasie ciąży kosmetyki o naturalnym składzie oraz w miarę możliwości takie, które są neutralne. Jeśli chodzi o włosy to tutaj nie ma większych ograniczeń. Jeśli chciałaby dobrać Pani pielęgnację oraz odpowiednie kosmetyki, to warto udać się do kosmetologa. Tam zostanie wykonane badanie skóry oraz zaproponowane będą preparaty, które najlepiej ją zabezpieczą w tym czasie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/kosmetyki-w-ciazy

https://uroda.abczdrowie.pl/cera-wrazliwa

https://uroda.abczdrowie.pl/krem-do-twarzy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.