Czy mogę stosować taką witaminę C w ciąży?

Witam, jestem w 17tc ciąży. Chciałam zapytać czy mogę stosować na twarz booster z witaminą C (10 %) - sklad: Aqua (Water), 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Dipropylene Glycol, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie ma przeciwwskazań do stosowania kosmetyków z witaminą C w ciąży. Zakazane substancje podczas pielęgnacji ciała i skóry twarzy w okresie ciąży to przede wszystkim kosmetyki z retinolem, kwasem salicylowym, zawierające wyciągi z soi, parabeny oraz filtry przeciwsłoneczne.

Więcej w naszym artykule: https://parenting.pl/kosmetyki-zakazane-w-ciazy. Natomiast warto w tym okresie wybierać kosmetyki naturalne, najlepiej składające się z jak najmniejszej liczby składników.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-dbac-o-skore-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.