Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w 11 tyg. ciąży można używać pasty cynkowej na trądzik?

Czy w 11tyg ciąży można używać pasty cynkowej na trądzik?
KOBIETA, 30 LAT 2 miesiące temu

Trądzik różowaty

Trądzik to nie tylko nieestetyczne krostki, które pojawiają się w okresie dojrzewania. Może on przybrać inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

maść cynkowa nie powinna być zagrożeniem dla rozwijającego się płodu, niemniej powinna być stosowana punktowo (na jak najmniejszy obszar skóry), a także sporadycznie.

Jeżeli doskwiera Pani trądzik, to zakładam, że stosowanie maści cynkowej nie ograniczałoby się do punktowego nałożenia leku na niewielką powierzchnię. W związku z tym zalecałabym ostrożność i skonsultowanie tego z lekarzem.

Odsyłam do odpowiedzi naszych ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leczenie-tradziku-w-ciazy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-stosowac-na-nasilajacy-sie-tradzik-w-ciazy.

Warto także wiedzieć, że zmiany hormonalne w tym okresie mogą nasilać problemy skórne, w tym także i trądzik. Jeżeli problem okaże się wyjątkowo dokuczliwy, nic nie stoi na przeszkodzie, by skonsultowała się Pani z dermatologiem, który dobierze odpowiednie metody leczenia, bezpieczne dla ciąży oraz rozwijającego się płodu.

O cerze trądzikowej i problemach ze skórą w ciąży przeczyta Pani także w naszych artykułach: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-cera-w-ciazy oraz https://portal.abczdrowie.pl/czy-w-ciazy-mozna-leczyc-tradzik-i-zeby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy