Co robić z trądzikiem w ciąży?

Jestem w 25 tygodniu ciąży i zmagam się z częstymi zmianami trądzikowymi na twarzy. Staram się znaleźć bezpieczny preparat, który mogę stosować punktowo na zmiany trądzikowe. Słyszałam o Papce Jadwigi, ale nigdzie nie znalazłam potwierdzenia co do bezpiecznego korzystania w ciąży. Czy preparat z następującym składem: Skład oryginalnej papki: Aqua, Kaolin, Alcohol, Zinc Oxidate, Talc, Camphor jest bezpieczny dla kobiety w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety ciąża to czas, kiedy dochodzi do rozchwiania hormonalnego – zwłaszcza w pierwszym trymestrze, gdy gwałtownie wzrasta poziom progesteronu, chociaż niektóre kobiety borykają się z problemem trądziku przez cały okres ciąży. Szczegółowo ten temat omawia nasz artykuł: https://parenting.pl/tradzik-w-ciazy.

Wymieniona przez Panią maska jest bezpieczna w okresie ciąży, a jej krótki i naturalny skład nie wzbudza podejrzeń, zatem może ją Pani stosować śmiało. W problemach z cerą w okresie ciąży może pomóc także zmiana diety – warto o tym pamiętać.

Szczególnie istotne jest picie większych ilości wody, spożywanie błonnika oraz zrezygnowanie z produktów wysokoprzetworzonych, tłustych (smażonych) oraz dosładzanych białym cukrem. Dodatkowo warto zadbać o dietę bogatą w witaminy z grupy B oraz cynk, a kurację można wspomóc preparatami drożdżowymi – bezpiecznymi także w ciąży. Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-cera-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.