Co robić z tym pojawiającym się trądzikiem?

Dzień dobry, na policzkach zaczęły wychodzić mi zmiany trądzikowe. Zaczęłam stosować kwas salicylowy w stężeniu 2% i kwas glikolowy w stężeniu 7% i problem się pogłębił. Zmiany wychodzą na policzkach, na czole i nosie praktycznie nic nie wychodzi. Te kwasy stosuje jeden i drugi 2-3 razy w tygodniu na zmianę nie w ten sam dzień oba. Dodatkowo biorę tabletki antykoncepcyjne Vines. Nawilżam twarz kremami i hydrolatem.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

jeżeli chodzi o sposoby radzenia sobie z cerą trądzikową, to należy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze należy od czasu do czasu oczyszczać twarz wodą lub tonikiem antybakteryjnym, nie przesadzając jednak, aby nie wzmożyć tzw. łojotoku, który sprzyja pojawianiu się trądziku.

Należy także stosować odpowiednie kosmetyki. Wskazuje się, że pomocne są te na bazie siarki, która zmniejsza łojotok. Warto także sprawdzić, czy w składzie zawarte są aminokwasy, takie jak N-acetylometionina i N-acetylocysteina, które również pomagają w zwalczaniu wydzielania łoju.

Na twarz powinno się również stosować niektóre kwasy owocowe (np. linolenowy, czy arachidonowy), a także propolis, który ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Można także rozważyć stosowanie aromaterapii. Dla lepszego efektu zalecamy wizytę u dermatologa, który zaplanuje leczenie.

W linku poniżej znajdzie Pani więcej informacji co do sposobów zwalczania trądziku:

https://uroda.abczdrowie.pl/cera-tradzikowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.