Rozcieńczanie kwasu glikolowego na przebarwienia po trądziku

Witam. Zamówiłam przez internet kwas glikolowy o stężeniu 57%.Z jaką wodą mogę rozcieńczyć ten kwas do 20-25% i jaka ilość powinna być tej wody względem kwasu?Stosowałam kwas migdałowy ok.10 % jako tonik żelowy (gotowy preparat), ale chciałabym użyć innego kwasu o wyższym stężeniu na przebarwienia po trądziku.

Za moc kwasu odpowiada nie tylko jego stężenie, ale również pH. Czy zna Pani ten parametr? Producent powinien wskazać wytyczne wobec stosowania kwasów i sprzedawać je osobom z odpowiednimi kwalifikacjami. Samodzielne stosowanie produktów złuszczających może okazać się niebezpieczne.

Witam nie powinno się sprzedawać osobą nieupoważnionym produktów, ponieważ osoba bez doświadczenia nie wie nawet jak zneutralizować odpowiedni preparat i stosując rozcieńczenie może dojśc do zakażenia preparatu.